Ana Sayfa | Ürünler |Hakkımızda | Temel Özellikleri | Elektrikli Silindirlerde Hava Tasarrufu

Bize Ulaşın

   

 

BASINÇLI HAVA PAHALIDIR VE TASARRUF EDİLMESİ GEREKİR

Değişik  sektörlerde  yapılan  çalışmalarda ortaya çıkan tablo sonucunda; sanayi tesislerinin ve endüstriyel  işletmelerin % 95’inde % 5 ila  40  arasında  enerji  tasarrufu  yapılmasının mümkün  olduğu  görülmektedir.  Daha  da  çarpıcı  olan konu  ise  sanayi  tesislerinde ve  endüstriyel  işletmelerde  hiç  yatırımsız  veya  az  yatırımlı  önlemlerin uygulanması ile asgari % 10 oranında enerji tasarrufu sağlamak mümkündür. Bu oran enerji tüketimine ve enerji tasarrufuna verilmesi gereken önemi gözler önüne sermektedir.

Enerji  tasarrufu, enerji kullanım miktarının azaltılması veya kısıtlanması şeklinde düşünülmemelidir. Enerji  tasarrufu,  iki  ampulden  birini  söndürerek  yapılan kısıntı  değildir.  Enerji  tasarrufu  kullanılan  enerji  miktarının değil, ürün başına  tüketilen enerjinin azaltılmasıdır. Enerji tasarrufu, gereksiz kullanım sahalarını belirlemek ve israfı asgari düzeye indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak için alınan önlemler bütünüdür. Enerjinin akıllıca kullanılmasıyla kayıpların en aza  indirilmesi, aynı enerji ile daha çok iş yapılması veya aynı iş için daha az enerji tüketilmesidir.  Bu şekilde, sanayi tesisler ve endüstriyel işletmeler aynı miktardaki mal veya hizmetleri daha az enerji veya aynı miktar enerji  ile daha çok mal ve hizmet üreterek, ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünü arttırabilir.

Elektrikli Silindirler çalışmak için herhangi bir hava kaynağına ihtiyaç duymaz. Elektriğin olduğu tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Hava üretim zorunluluğu olmadığı için hem kompresör maliyetinden hem de havayı üretmek için harcayacağınız elektrik maliyetinden ve iş elemanlarında kaynaklanan hava kaçaklarından ortaya çıkan maliyetlerden kurtarır.

Elektrikli silindir kullanarak hem temiz bir hareket kaynağına sahip olacak ayrıca uygulamaya göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 1:12 oranında enerji tasarrufu sağlayacaksınız..

 

 

 

 

HİDRO-TEK LTD.ŞTİ
Bu sayfalar en iyi 1024x768 ekran ayarları ile izlenebilir. Internet Explorer 5+ ve/veya Netscape 6+) kullanmanızı tavsiye ederiz